Galima sakyti, kad skalbimo masinu taisymas yra ir džiaugsmas, ir vargas. Tikras džiaugsmas: nes pagaliau jūsų skalbimo mašina veiks deramai. Ir tikras vargas – juk visgi dabar prasidės tas trumpas periodas, kai visai neturėsite, su kuo skalbti. O jeigu skalbimo mašiną išsivežė taisyti dabar, nors prieš tai ją vis tiek dar kažkiek naudojote, pajusite skirtumą. Taigi, štai patarimai, ką galima daryti.
Skalbti rūbus rankomis
Pats paprasčiausias ir elementarus dalykas: dabar skalbsite rankomis. Jeigu gyvenate minimalistiškai ir tiesiog nesate linkę kaupti nešvarių rūbų, nes nelabai ir turite, kuo juos pakeisti, tuomet tiesiog skalbsite rankomis, ir tas pokytis bus labai ženklus. Sunkiausia bus išgręžti. Patarimas skalbiant rankomis: nusipirkti didelę plastikinę vonelę už porą eurų ir skalbti ją pasidėjus ant stalo. Dauguma žmonių skalbia pasilenkę ir prisipylę į vonią vandens. Tačiau tai yra toks skalbimas, kuris labai vargina ir tikrai kenkia nugarai, taigi, skalbimas šiek tiek apkarsta ir gerokai apsunksta, reikėtų taip galvoti. Tad skalbkite rūbus rankomis ir viskas bus gerai, tačiau per daug ir nenuvarginkite savęs.
Skalbti pas kaimynus (galima sumokėti)
Geras būdas susipažinti su kaimynais – paprašyti leisti pasinaudoti skalbimo mašina. Tą padaryti gali leisti ir sena vieniša kaimynė iš apatinio aukšto, ir kaimynai, kurie gyvena kažkur toliau, bet yra jūsų bendraamžiai bei jums atrodo, kad turite bendrų interesų. Šiais laikais žmonės neprašo pagalbos iš žmonių, kurie gyvena netoliese. Dėl to gyvenvietėse formuojasi nemalonus jausmas, kai žmonės neina vieni pas kitus į svečius, kai gyvena nedraugiškai. Tad galima nebijoti pasirodyti kitokiais ir laužyti šią tradiciją: tiesiog eiti skalbti pas kaimynus.
Skalbti viešoje skalbykloje
O jeigu visgi ir toliau norite likti savo socialiniame burbule: išeitis paprasta. Reikia eiti skalbti į viešas skalbyklas. Tai bus paprasta, bet neįprasta. Tačiau viskas įmanoma. Susiraskite savo mieste vietą, kur teikiamos skalbimo mašinos nuomos arba skalbimo paslaugos. Gal galima pasinaudoti savitarna, o gal tiesiog viską jums padarys skalbėjai.
Neskalbti ir kaupti rūbus
Kitas variantas, jeigu drabužių turite pakankamai: tiesiog kurį laiką neskalbti. Tai irgi pasirinkimas, kuris gali suteikti gerų pasekmių. Juk iš tikrųjų galima pasistengti tausoti drabužius, o paskui juos išsiskalbti, kai meistras jau grąžins sutaisytą skalbimo mašiną ir baigs remontuoti gedimus. Galima tik keletą smulkių drabužėlių išsiskalbti rankomis, ir to pakaks.